[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Pas Elton Johnit, edhe dyshja kroate refuzon të këndojë në inaugurimin si president të TrumpitPresidenti i ri i SHBA-ve Donald Trump i ka ftuar dyshen kroate të grupit “2Cellos” për të kënduar në inaugurimin e tij, por këta kanë refuzuar shkaku i obligimeve e planifikuara koncertore.

Në fakt, ata u ftuan për të kënduar në inaugurimin e Trumpit, por e refuzuan dhe me dukatë e falënderuan për ftesën.

Komisioni për inaugurimin e Trampit po hasin në shumë probleme të mëdha pasi që nuk po mundin të gjejnë muzikantë që do të perfomojnë në ceremoninë e 20 janarit, transmeton Telegrafi.

“Thërrasin menaxherë, agjentë dhe po hasin shumë probleme të mëdha”, tha burimi.

Përndryshe, dyshja kroate nuk janë të vetmit që e kanë refuzuar ftesën e Trumpit pasi që deri më tani e kanë refuzuar edhe Elton John, Kid Rock dhe Billy Rej Cyrus. /Telegrafi/