[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Parashikimi i motit për pesë ditë nga IHMK !Pas nje periudhe prej 4 javesh me acar, vendi ynë do   ndikohet mga masat relativisht  ngrohta 
 ajrit  cilat vijnë mga pjesa jugore dhe jugperendimore e kontinentit. Këto masa te ajrit gjatë javës 
do  fuqizohen duke krijuar kushte për një mot me diell dhe me vranësira   shpërndara,transmeton Botapress.info
Temperaturat minimale do  lëvizin ndërmjet -7C dei -2C gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës  
gjatë kësaj periudhe do  lëvizin ndërmjet 3gradë deri 7 gradë Celsius. Do  fryjë erë nga jugu dhe 
juglindja e lehtë deri mesatare. /Botapress.info