Paralajmërohet diskutim i rëndësishëm për Asociacionin më 18 gusht në Bruksel

I dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka paralajmëruar se në takimin e 18 gushtit në Bruksel në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të ketë diskutime të rëndësishme, përfshirë edhe temën e nxehtë të formimit të Asociacionit. Në një bashkëbisedim virtual me gazetarë, … Vazhdoni me leximin e Paralajmërohet diskutim i rëndësishëm për Asociacionin më 18 gusht në Bruksel