[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Para kthimit në Kosovë, Haradinaj përshëndetet me miqtë në Francë (Foto)Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka ndarë sot kohë për t’u takuar me kryetarin e AAK-së në Strassburg, Astrit Kuqin dhe miq të tjerë.

Përgjatë qëndrimit të tij në Francë, Haradinaj ka pasur përkrahje të madhe nga gjithë shqiptarët nga Kosova, Evropa e çdo cep i botës ku ka shqiptarë, transmeton Indeksonline.

Ndryshe duhet përkujtuar që Haradinaj pritet të arrij sot në Prishtinë në orët 19:30 ku edhe do t’u drejtohet qytetarëve nga sheshi ‘Zahir Pajaziti’ ku edhe do të jenë familjar, miq e përkrahës të tij për ta pritur.