Panik në aeroport, avionit i bie rrota pak çaste pas ngritjes nga pista(Video)

Ky është momenti kur një Boeing 747 humbi një rrotë sapo ai u ngrit nga pista. Pamjet tregojnë se rrota duket se merr flakë ndërsa avioni niset.

Videoja është filmuar në afërsi të pistës së aeroportit në Tranto, Itali. Duke postuar ngjarjen në Twitter ata thanë: Boeing 747-400 Dreamlifter humbi një nga gomat e tij pas nisjes.

LEXO EDHE KETE

Shpërthimi i urës në Krime, Rusia merr vendimin drastik për 8 persona

Tymi i zi mund të shihet që del nga pjesa e poshtme e avionit ndërsa rrota lirohet dhe bie poshtë. Pjesa e humbur thuhet se është gjetur jashtë kufijve të aeroportit. Çuditërisht avioni u ngrit pa asnjë defekt të mundshëm./Botapress.info/

 

ngjashme