[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Pamje të papara deri më tani nga rrethimi i Skenderajit nga forcat paramilitare Serbe (VIDEO)Ishte e martë, forcat jugosllave vazhduan luftën ushtaret shqiptarë në Kosovë, shkruan agjensia e lajme AP.
Ushtria dhe policia serbe ne foto janë këtu në një ofensivë kundër dyshuar objektivave K-L-A në Kosovën qendrore në afërsi të fshatit të Skenderajt, 40 kilometra (25 milje) në veri të Prishtinës./PERNIME