Pamje – dronët kamikazë të rusëve bombardojnë ndërtesën e administratës në Odesa

Forcat ruse kanë sulmuar sot me dronë kamikazë ndërtesën e administratës, në qendër të qytetit të Odesas, raportojnë mediat e huaja.

Madje kjo ndërtesë u bombardua tri herë radhazi me këta dronë, që zakonisht mbushen me eksploziv dhe godasin objektivat e caktuara.

E një nga katër dronët është rrëzuar nga mbrojtja kundërajrore e ushtrisë ukrainase, që e vërejti duke iu afruar ndërtesës.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka ofruar tri gjëra ushtarëve rusë që dorëzohen dhe nuk duan të luftojnë.

LEXO EDHE KETE

Rama shkëput një pjesë nga fjalimi i tij në OKB: Shqipëria nuk ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës së UÇK-së

Një prej këtyre tri gjërave është që do të trajtohen sipas ligjeve ndërkombëtare, nuk do të kthehen në Rusi nëse nuk dëshirojnë dhe nuk do të bëhen të ditura rrethanat e dorëzimit të tyre./Botapress.info/

ngjashme