Osmani: Vuçiqi po luan lojërat e Putinit në Veri të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një ligjëratë në Institutin Austriak për Politika Evropiane dhe Siguri. Ajo aty është duke folur për sukseset e Kosovës, si rritja e performancës për sundimin e rendit dhe ligjit si dhe synimin e paepur në rrugën evropiane. Ndër të tjera Osmani ka folur edhe për marrëveshjen e arritur … Vazhdoni me leximin e Osmani: Vuçiqi po luan lojërat e Putinit në Veri të Kosovës