[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Opozita sërish kundërshton matjen e territorit (Video)Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, janë shprehur kundër ftesës së Qeverisë së Kosovës, për t’u bërë pjesë e Komisionit që do të bëjnë matjen e territorit të Kosovës, i cili do të mbahet më datë 24 janar 2017.

Opozita, ftesën e Qeverisë po e konsideron si fitim në kohë që sa më gjatë ta mbajë pushtetin, madje ata thonë se qëndrimin e opozitës e dinë tashmë edhe vetë krerët institucional.