Olluri: A po ikë hala qashtu si lepuri Radojçiqi prej Mefit

Gazetari Parim Olluri është tallur me disa nga deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje për deklarata e tyre për nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radojçiqi që është në listën e zezë të Amerikës.

Olluri me ironi ka pyetur nëse Radojçiq po ikë nga depueti i VV-së, Mefail Bajqinovci.

A po ike hala qashtu si lepuri Radojçiqi prej Mefit? Po vetke neper hallk Radojçiqi: A jane hala ne pupa ata fortit: Mefi, Dimali e Armend Muja? Se s’po guxoj me hy ne veri prej tyne”, ka shkruar ai në Facebook.

Javë më parë Radojçiq u fut në Kosovë dhe bëri një video duke thënë se nuk do largohet më.

 

ngjashme