[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Obiliq: Një serb ushtron dhunë ndaj nënës së tij, arrestohet nga policiaObiliq 29.01.2017-03:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Serb, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht viktimën femër K/Serbe, nënën e tij duke i shkaktuar lëndime trupore. Gjatë arrestimit i dyshuari ka rezistuar dhe i njëjti ka sulmuar edhe zyrtarët policorë. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje, thuhet ne raportin ditor te Policise se Kosoves.