[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nuk do ta besoni se çka i ndodhi PutinitNë një ceremoni ku ndaheshin çmime, dëgjohet një zhurmë, e cila thuhet se ishte nga rënia e një tabaku të gotave.

Por fakti pse është publikuar videoja, përcjell Telegrafi, nuk është rënia e gotave (me gjasë nga duart e ndonjë kamerieri), por reagimi i presidentit rus, Vladimir Putin, në atë moment.

Siç edhe mund të vërehet edhe në video, në atë moment, e presidentit rus as që i lëvizi qerpiku.

“Një reagim i pabesueshëm i Putinit kur tabakaja me gota bie në tokë dhe shkakton zhurmë, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për shkencëtarët e rinj”, ka shkruar gazetari Dmitry Smirnov, në llogarinë e tij në Twitter.

Нет нервов: реакция Путина на падение подноса с бокалами на церемонии награждения молодых ученых pic.twitter.com/c6wRuWGvmr — Дмитрий Смирнов (@dimsmirnov175) February 8, 2017