[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nis protesta në mbrojtje të Ramush Haradinajt (Foto)   

Botapress, 6 janar – Në sheshin Zahri Pajazit ka nisur protesta në mbrojtje të Ramush Haradinajt. Protestuesit kërkojnë që Haradinaj sa më parë të lirohet dhe të kthehet në Kosovë.

Organizatorët më pas do të vazhdojnë rrugëtimin dhe protestën edhe para Ambasadës së Francës në Prishtinë, raporton Botapress.

15909341_10154453250414495_1747890163_o15934232_10154453250529495_476787544_o (1) protesta haradinaj