[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nis dialogu Kosovë-SerbiBotapress, 2 Shkurt
Pas dy orësh takim me palën serbe, përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini ka filluar takimin e përbashkët.

Në këtë takim do të diskutohet për murin në veri, Asociacionin e Komunave serbe dhe tema të tjera.

Përfaqësuesit e lartë të dy shteteve kanë premtuar se “do t’i masin fjalët” gjatë dialogut.