[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me MogherininNë Bruksel, ku këtë mbrëmje vazhdon dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit, ka nis takimi në mes të Përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian Federica Mogherini, dhe delegacionit serb.

Mogherini është në takim me Kryeministrin Aleksandar Vucic dhe Presidentin Tomislav Nikolic.

Ndërkohë në këtë rund bisedimesh Kosova do të përfaqësohet nga presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa