Nga raketat e famshme te helikopterët, çfarë armatimi sollën amerikanët në Shqipëri

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar foto nga stërvitja e madhe e NATO-s në Shqipëri “Defender Europe 21”, e cila është duke u zhvilluar gjithashtu edhe në mjaft vende të tjera të Europës qendrore dhe jugore.

Vetëm në Shqipëri janë dislokuar 6 mijë forca ushtarake të SHBA-ve bashkë me mjetet e tyre, ku spikasin raketat “Patriot” të pozicionuara në bazën e Kuçovës. Këto të fundit konsiderohen si raketat më të avancuara kundër-ajrore momentalisht.

Për më tepër, ndiqni kolazhin e fotove nga stërvitja e përbashkët:

   

ngjashme


Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.