[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nga 19 deputet sa ka PDK’ja, nëntë i ka nga Drenica



 

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), në zgjedhjet e 14 shkurtit ka dal e dyta në zgjedhje, shkruan Gazeta Botapress.

Më së shumti vota kjo parti mori në dy qytetet e rajonit të Drenicës: Skenderaj dhe Drenas.Kësisoj kjo parti do të përfaqësohet në Kuvendin e Kosovës me më së shumti deputet nga këto dy qytete.

Gjithsej tetë deputet do të jenë me prejardhje nga qyteti i Skenderajt, ndërsa një nga qyteti i Drenasit.

Lista e plotë e deputetëve:

Enver Hoxhaj : Suharekë

Uran Ismaili: Prishtinë

Bedri Hamza: Mitrovicë

Mërkim Lushtaku: Skenderaj

Memli Krasniqi: Prishtinë

Elmi Recica: Ferizaj

Ferat Shala: Drenas

Ardian Kastrarti: Skenderaj

Xhavit Haliti: Pejë

Bekim Haxhiu:  Skenderaj

Eliza Hoxha: Mitrovicë

Hajdar Beqa: Gjakovë

Ganimete Musliu: Skenderaj

Abelard Tahiri: Skenderaj

Blerta Deliu: Prishtinë, Skenderaj

Fadil Nura: Skenderaj

Ariana Musliu-Shoshi:  Prishtinë, Skenderaj

Adelina Grainca: Ferizaj

Floretë Zejnullahu: Podujevë/Botapress/