[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Në përkrahje të Haradinajt, sot protestohet në Gjakovë dhe RahovecNën moton “Ramush Haradinaj është Kosova”, sot duke filluar nga ora 12:00 në Rahovec, mbahet marshi protestues në mbështetje të Haradinajt.

 Po ashtu sot, shoqëria civile në Gjakovë dhe Aleanca e Gruas, mbajnë tubim protestues në mbështetje të Ramush Haradinajt, me moton “Ramushi është Kosova”. Protesta fillon në ora 14:00 te Lama e Drithit në Gjakovë.