[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Në kohën kur Trump po mbante fjalim, po përgatitej një puç ushtarak? (Video)Gjatë ceremonisë së djeshme të inaugurimit të Presidentit të 45 të SHBA-ve Donald Trump, ka ndodhur një tentim puqi nga ana e disa ushtarakëve amerikan.

Në një video të publikuar nga mediat britanike, shihen disa ushtarë pas shpinës së Trump duke marrë duke marrë pozicionin e nderimit, ndërsa vetëm 40 sekonda pas kësaj shihet tek vije një oficer i cili u pëshpëritë në vesh ushtarëve të cilët më pas u tërhoqën, transmeton Indeksonline.

Këto manovra misterioze tek publiku amerikan ka shkaktuar një reagim në rrjetet sociale duke komentuar se ajo që ndodhi dje ishe e pa zakonshme dhe shkuese.

Në lidhje me incidentin ende nuk ka pas ndonjë reagim nga ana përfaqësuesve apo kabinetit tashmë të presidentit të ri të SHBA-vë.

https://youtu.be/p09R07jDZJc