[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Në çfarë skandalesh ishin përfshirë shefat e AKI’së, Smakaj e Selimaj, sipas Xharrës? (Video)Në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Express për RTV Dukagjini, kryeredaktorja e Gazetës Zëri, Arbana Xharra, ka folur për zhvillimet e fundit në Agjencinë Kosovare të Inteligjencës.

Ajo ka komentuar largimin e Bashkim Smakajt nga pozita e shefit të AKI’së dhe së fundmi edhe largimin e Agron Selimajt.

Xharra ka folur për arsyet e largimit të tyre, duke përmendur disa skandale, që sipas saj, çuan në ndërrimet e shpeshta të shefave të këtij institucioni.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme: