[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ndodhi dhe kjo/ Hapet palestra e parë nudo (Foto+16)Fanatikët e natyralizmit tanimë do kenë edhe një opsion tjetër.

Jo vetëm në natyrë, por edhe në ambiente të brendshme, ata mund të stërviten nudo.

Në Britani është hapur e para palestër nudo nga Helen Smith.

35-vjeçarja thotë se palestrën mund ta ndjekin të gjithë personat nga mosha 33 deri në 70 vjeç.

“Përfitimi më i madh i stërvitjes nudo është se mund të shohësh realisht se çfarë po bën instruktori gjatë ushtrimeve”.

“Po ashtu nuk duhet të mendosh shumë për djersitjen e rrobave”.

“Kjo është një mënyrë e mirë për të festuar trupin tënd”.

Çdo seancë në këtë palestër kushton 8 sterlina.