[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ndodh çudia, Lulzim Basha nuk e voton as gruaja e tij,arsyen nuk e paskemi diturLulzim Basha edhe pse kërkon votën e shqiptarëve për zgjedhjet e 2017, duket se nuk mund të ketë atë të grus së tij, Aurela Bashës.
Dhe kjo e fundit jo për faktin se e do diçka të tillë, por se është antiligjore.

Referuar një faksimile, të botuar nga TemA tregohet se gruaja e kreut të demokratëve, disa vite më parë ka lënë nënshtetësinë shqiptare, për të marrë atë holandeze.

Për këtë arsye, në qershor, ajo nuk ka mundësi të votojë për bashkëshortin e saj.