[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ndërron jetë raposodi i njohur shqiptar (Foto)Ka ndërruar jetë në moshën 42- vjeçare Milazim Rizani, anëtari i devotshëm të Ansamblit të Këngëve dhe Valleve “Dita”.

“Padyshim humbja e tij është e dhimbshme për familjarët, miqtë e tij dhe gjithë ata që kanë punuar me të. Ai ishte modest siç janë gjithë njerëzit e kulturës të mëdhenj.Do na mungojnë fjalët e ëmbla që gjithmonë na i thoshte, me një sens të veçantë humori. I përjetshëm qoftë kujtimi për ty shoku im, Milazim Rizani. Shpirti yt u prehtë në paqe!”, shkruan në njoftimin për media nga AKV “Dita”.