NATO e konfirmon: Rusia po përdor bomba thërrmuese në Ukrainë

Rusia po përdor bomba thërrmuese në Ukrainë, tha sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përgjatë konferencës së sotme, transmeton Botapress.info LEXO EDHE KETE E bujshme:  Zyrtari rus jep lajmin e papritur: Zelensky ka ikur nga Ukraina, ja ku ndodhet ‘’Ne kemi parë përdorimin e bombave thërrmuese dhe kemi parë raporte për përdorim të llojeve … Vazhdoni me leximin e NATO e konfirmon: Rusia po përdor bomba thërrmuese në Ukrainë