[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Moti sot, pranverë e hershme…Nga sot temperaturat në Kosovë do të shënojnë rritje.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nga dita e mërkurë, temperaturat maksimale do të shënojnë ngritje duke lëvizur nga 5 deri në 11 gradë Celsius, kurse temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5C deri -1 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi deri në 7m/s.