Moti sot: Kryesisht vranët, do bie dhe borë

Java fillon me të reshura shiu, temperaturat në rënie. Në pjesën e dytë të javës priten edhe reshje bore, parashikon “Prishtina Weather”. Në pjesën e dytë të javës pritet të kemi mot më të ftohtë, me vransira, e reshjet e borës zbresin edhe përgjatë ultësirave. 23.01 – Kryesisht vranët.  Fillimisht reshje lokale shiu nga pjesë … Vazhdoni me leximin e Moti sot: Kryesisht vranët, do bie dhe borë