[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Moti, kujdes në datën 28 prill, java e parë e majit vjen me surprizaTemperaturat e ditëve të fundit kanë qenë dimërore. Edhe dita e nesërme do të jetë me temperatura të ulëta, poshtë 20 gradëve, e java do të nisë me ngrohje, shkruan “Panorama”.

Sipas meteorologëve, muaji prill do të mbyllet mirë, përveç datës 28 që do të ketë ulje temperaturash dhe parashikohen edhe reshje shiu shkruan “Panorama”.

11 orë më parëParashikimi i motit, e shtunë 22 prill 2017

Por maji duket se do të nisë mbarë për një pranverë dhe verë që na pret përpara. Siç e shihni edhe në tabelën më poshtë, marrë nga “accuweather”, moti do të jetë i ngrohtë dhe shifrat do t’i kalojnë 25 gradë në javën e parë të muajit maj shkruan “Panorama”.