[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Moti gjatë vikendit, i pandryshueshëmGjatë dy ditëve  vikendit vendi ynë do  mbetet nën ndikimin e masave  ajrit me presion  lartë 
atmosferik.  këto kushte do  mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat 
minimale do  lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do  lëvizin ndërmjet 
4-6 gradë Celsius. Do  fryjë erë nga lindja dhe verilindja me shpejtësi 1-4m/s, njofton  IHMK .