Mospajtimet bëhen publike, nga BE thonë se presin themelimin e Asociacionit

Qeveria e Kosovës s’ka ndryshuar qëndrim, por Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian kërkojnë themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, në një përgjigje për Gazetën Express thotë se për Asociacionin nuk ka ndryshuar as qëndrimi i Unionit.     “Më thanë se kanë diçka për mua”, … Vazhdoni me leximin e Mospajtimet bëhen publike, nga BE thonë se presin themelimin e Asociacionit