[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Morina: “Lexuesi më i dashur për mua është ai që nuk më njeh” (Video)Në emisonin Click sot është diskutuar për temën  “Lidhja ndërmjet letërsisë dhe politikës”

Gazetari, Bajrush Morina i ftuar në cilësinë e shkrimtarit lidhur me këtë temë tha se lexuesi më i dashur për mua është ai që nuk më njeh.

Ai tha se nuk do të kishte dashur që lexues ta ketë Halil Matoshin sepse ai e njeh, për përvojën e tij tre mujore në Tribunalin e Hagës, por, Morina dëshiron një lexues që nuk e njeh në mënyrë lexuesi të krijojë një mendim për të./21Media