[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Momenti kur sulmuesi zhvishet dhe ik prej vendit të krimit në Stamboll (Foto)Shteti turk vitin e ri e nisi me viktima si pasojë e një sulmi terrorist.

Të paktën 35 persona, mesin e tyre edhe një polic, kanë vdekur dhe 40 të lënduar pas sulmit në lokalin e natës ‘Reina’ në Stamboll.

Sulmuesi ishte maskuar me veshje të Babadimrit, të cilët i ka zhveshur pas kryerjes së sulmit.

Këtë moment e kanë xhiruar edhe kamerat e pranishme në lokal dhe kjo përmes tyre pritet të identifikohet atentatori.

Ndryshe, tashmë është identifikuar edhe polici i vrarë pas sulmit dhe bëhet fjalë për 32-vjeçariin Burak Yildiz.