[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Molliqaj ua “zbulon” një “sekret” të madh AAK-së e NismësDardan Molliqaj nga Vetevendosje ka thane se AAK e Nisma me PDK’n e kane nji dakordim dhe kane agjende te perbashket per me çue vendin ne zgjedhje. Posshtu, ata pajtohen per koalicion te mundshem mbas zgjedhjeve mes tyne.

“Mendoj qe asht gabim, megjithate asht e drejte e tyne me mendue keshtu”, ka shtue Molliqaj, tue thane se ka pase luhatje mbas arrestimit te Haradinajt, por megjithate koheve te fundit kjo po intensifikohet

Simbas tij, kjo asht ne kuader te nji shpjegimi se krahu i luftes duhet me u ba bashke per me perballue edhe sfiden e Gjykates Speciale bashke.

MOLLIQAJ KA SHTUE SE KJO GJA ASHT GABIM, SEPSE VET PDK ASHT INVESTUESI MA I MADH I GJYKATES SPECIALE.

Ai komentet i ka ba ne Televizionin Rrokum.