[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Molliqaj godet papritur, zbulon sekretin se pse u ndanë VV dhe AAKBotapress, 3 Shkurt

Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Dardan Molliqaj, ka theksuar se me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), janë ndarë për dy gjëra.

Ai, në emisionin “Rrokum Rroll” në Televizionin Rrokum, ka thënë se kur është folur për Qeverinë, “partia e Haradinajt ka qenë këmbëngulëse për hyrje në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), ndërsa për VV-në zgjedhja më e mirë ka qenë Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK)”.

loading…

“Dëmi më i madh i këtij vendi i është bërë prej PDK-së”, ka thënë Molliqaj. “PDK-ja ka qenë në pushtet më gjatë dhe ka pasur fuqi më të madhe”.

Ai ka theksuar se kjo ka qenë pika kryesore dalluese në mes VV-së dhe AAK-së.