[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Modelja shqiptare: Ja si na mashtrojnë për favore seksuale“Na mashtrojnë në rrjetet sociale”,- kjo ka qenë deklarata e modeleve, që i ka çuditur të gjithë.

Vajzat, kanë qenë të ftuara në “Top Show”, ku kanë treguar se si bien pre e mashtrimeve të njerëzve që kërkojnë të përfitojnë nga ato, nisur që nga paratë, e deri tek favoret seksuale. Livia është një nga modelet që ka ndarë me audiencën përvojën e saj të hidhur. Ajo ka thënë një person që i është prezantuar si menaxher i një kompanie të njohur fustanesh nusërie është përpjekur ta mashtrojë.

“Më kontaktoi në Facebook, më tha se ishte përfaqësues i dyqani shumë të njohur. E pyesja për detaje, ndërkohë që personi nuk më tregonte më shumë, por vetëm donte të më takonte. M’u duk shumë e çuditshme dhe në momentin që kontaktova Sonin (fotografin) e kuptuam që ishte mashtrim. Unë e pyesja për reklamën, për rolin tim dhe ai nuk më jepte përgjigje konkrete. Arriti një pikë që më thoshte se duhej të takoja regjisorin, të shfaqja pjesë të trupit për të marrë rolin dhe këtu ndërpreva komunikimin”,- ka treguar modelja.

Po situata është më e rëndë se sa kaq. Fotografi Soni K. Elson tregon se pre e mashtrimit bien edhe prindërit e vajzave, të cilët me dëshirën për të ndihmuar karrierën e fëmijës së tyre nuk mendojnë shumë gjatë. “Mashtruesit e bëjnë këtë për para dhe për përfitime seksuale”, -ka treguar ai.