[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Modeli kosovar, model i kompanisë më të madhe në Zvicërr(Foto)Shkëlzen Hasani, është një djal 29 vjec nga qyteti I Ferizajit, por që aktualisht jeton në Sion të Zvicrrës.

Ai ka passion modelingun dhe tani merret më këtë hobi të tij, shkruan Botapress.info

Ai ka pasur shumë suksese në kë fushë në qytetin ku jeton. duke qenë model për mobilerinë më të madhe në Zvicërr dhe Suedi,përkatësisht kompaninë IKEA.

Ai po ashtu është futbollisht I Fc Conthey ndërsa me profesion është historian.

Ndër të tjera, Shkelzeni është përfshirë i edhe nga ana artistike, ku mori pjesë në një video të Halil Budakovës.

Ja ku mund të shiheni disa foto nga seti fotografik  I këtij modeli./Botapress.info