[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ministri gjerman sapo e tha atë që askush s’ka guxuar ta thotë për Ivanka Trump 

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, është bërë lideri më i rëndësishëm i jashtëm që e kritikon rolin e Ivanka Trump në Administratën e babait të saj, duke e quajtur atë nepotizëm.

Duke folur për grupin medial Funke, Gabirel e përshkroi rolin e Ivanka si këshilltare e presidentit Donald Trump, i cili është babai i saj, si nepotizëm, transmeton Express.

 

“Për mua ka disa gjera që mbesin të çuditshme, si për shembull vizita e vajzës së tij [Trump] në Gjermani, e cila u trajtuar gati si ngjarje botërore, ndërsa përzierja e politikës me familje dhe biznes na e kujton nepotizmin, gjë që do të ishte e paimagjinueshme këtu [në Gjermani],” ka thënë Gabriel.