[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Milaim Zeka i ka dy fjalë kundër Kadri Veselit, ti je njeri i gabuar… 

Botapress, 25 prill – Gazetari Milaim Zeka ka komentuar deklaratën e Kadri Veselit për një fillim të ri të cilët kryekuvendari po e përdor kohëve të fundit gjatë fushatës së tij paraelektorale.

Zeka në një postim të tij në Facebok thotë se është koha “…për një fillim të ri” por je me një njeri të gabuar dhe me njerëz të gabuar.

 

Ja postimi i Zekës në Facebook

 

 

 

Kadri Veseli: “Koha per nje fillim te ri”

Dje, neper mediat tona, lexova slloganin e kryetarit te PDK se, Kadri Veselit, i cili tha se “eshte koha per nje fillim te ri”!

Personalisht, kurr nuk kam degjuar thenje me te qelluar, por nga njeriu i gabuar, dhe njerezit e gabuar.

Fillimin e ri, nuk munden as me fillu, as me mbaru, te gjithe ata qe kane qene ne strukturat politike te ketij vendi, prej vitit 2000, deri me diten e sotit, qe po shkruaje kete shkrim.

Fillimin e ri e sjellin vetem ata qe kane lindur ne vitin 1998 e ketej, keta jane brezi me i mire, dhe diaspora shqiptare.

Nese diaspora, perpos me para, nuk kthehet per ta ndihmuar kete vend edhe me trurin e saj, bash kemi me bankrotu. E di qe te nje pjese e “politikaneve”, edhe njerezve “eminent” te ketij vendi, ekziston nje urrejtje patologjike ndaje pjeses te arsimuar, dhe edukuar neper vendet perendimore, mirepo ky eshte fakt qe nuk mundet me mohu askus