[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

“Messi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave”Javier Tebas, Presidenti i La Ligës, mendon se Lionel Messi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave

“Në bazë të lojës së djeshme unë do të thosha se Messi është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave dhe unë e kam parë atë duke luajtur më mirë”, ka deklaruar Tebas.

 

Tabes, i cili është fans i Real Madridit, e ka pranuar shkëlqimi i argjentinasit në El Claisco ia ka thyer zemrën.

 

Leo Messi ishte hero i Barcelonës, e cila triumfoi në Santiago Bernabeu ndaj Real Madridit me rezultat 2:3.

 

Kjo fitore i ka dhënë mundësi Barcelonës që seriozisht të futet në garë për titull në La Liga.