[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mësohet shkaku i vdekjes së Diego Armando MaradonaSipas raportimeve të fundit në Argjentinë, Diego Armando Maradona pësoi një arrest kardiak sot dhe ka vdekur në moshën 60 vjeç.

Gazetat argjentinase Clarin dhe Ole pretendojnë se fituesi i Kupës së Botës pësoi një arrest kardio-frymëmarrje të mërkurën në mëngjes me kohën lokale në qytetin Tigre.

Gjendja e tij duketj e përmirësuar, por që sot një sulm në zemrën e tij bëri që kjo të ishte dita e fundit e jetës së tij.

Maradona vetëm kohët e fundit bëri një operacion për të hequr një mpiksje gjaku nga truri i tij, pas një rënieje.Ky është një nga lajmet më të rënda që ka pranuar bota e futbollit në këtëvit, për arsye që tashmë Maradona i ka dëshmuar gjatë gjithë jetës së tij.