[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mediat serbe: Thaçi në panik nga reagimet e BE-së kundër “Shqipërisë së Madhe” (Foto)Mediat serbe kohën e fundit janë marr vetëm më temën tashmë më të përfolur për momentin “Krijim i Shqipërisë së Madhe”, e cila temë ka ngjalluar reagime nga më të ndryshmet.

 

 

Mediat fqinje jo rrallë dinë edhe të propagandojnë me deklarata të udhëheqësve të Kosovës e fundit është e presidentit Thaçi, i cili përmes një statusi në Facebook tha, se pret nga Bashkimi Evropian që Kosovën ta trajtojë si shtet të pavarur dhe sovran, e të mos manipulohet nga Serbia.

Mirëpo, edhe kësaj radhe media serbe, konkretisht Telegrafi, ka shkruar artikullin me titull propagandues: “Thaçi në panik dhe frikë: BE nuk duhet të manipulohet nga Serbia”.

Këtë artikull, Telegrafi serb e trajton kinse se presidenti Thaçi ka frikë nga deklarata e BE-së, “kundër” Shqipërisë së Madhe.

Gjithashtu, edhe B92, është marrë me presidentin duke komentuar rreth statusit e tij.

 

 

fgdfgdg