[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mediat serbe shkruajnë për arrestimin e HaradinajtBotapress, 4 Janar

Arrestimi i Ramush Haradinaj në Francë ka bërë bujë edhe në Serbi.

Arrestimi i mëhershëm i liderit të AAK-së nuk ka vonuar shumë dhe është bërë lajm edhe në mediat serbe, shkruan Express.

Radio Televizioni i Serbisë citon mediat shqiptare duke thënë se “Haradinaj është arrestuar dhe gjendet në Paris”.

Edhe gazeta serbe Blic ka bërë një lajm duke thënë se “Haradinaj është arrestuar me urdhërarrest të Serbisë”.

Mediat atje nuk kanë informata shtesë dhe kryesisht po informojnë duke cituar mediat nga Kosova.