[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

‘Më zuri gjumë në makinë, por shoferi shqiptar më preku dhe…’ Rrëfimi i studentes zviceraneNjë shqiptar, shofer taksie, është dënuar së fundmi me dhjetë muaj heqje lirie dhe një gjobë dëmshpërblimi prej 3000 frangash, pasi u akuzua nga një studente zvicerane se e ka ngacmuar seksualisht, teksa udhëtonte me të në makinë.
Ngjarja daton më 31 gusht 2015. Një studente, sot, 27 vjeçe, lajmëroi një taksi teksa ishte në një restorant në Zyrih, ku kishte festuar deri në orët e para të mëngjesit.

Siç shkruan media zvicerane “ZZ”, ajo ishte ulur në sediljen e përparme të veturës, rreth orës 6.00, në gjendje të dehur
kliko ne reklam per vazhdim…..