[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mbyllet kufiri greko-maqedonPër shkak të grevës së fermerëve është ndërprerë komunikacioni në kalimin kufitar greko-maqedon për udhëtarët dhe automjetet.

Kufiri mund të kalohet vetëm këmbë.

Siç thuhet, rreth orës 16 e 30 në kalimin kufitar fermerët me traktorë kanë bllokuar kalimin, ndërsa deri me tash nuk ka informacione se sa do të zgjasë bllokada, raportojnë mediat greke.