[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mbyllet Bilbao-Barcelona, rezultat i papritur (VIDEO)Athletic Bilbao e ka fituar ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit ndaj Barcelonës.

Baskët fituan 2:1, falë golave të Aritz Aduriz dhe Inaki Williams.

Ndërkohë, për katalunasit realizoi Lionel Messi, nga goditja e dënimit.

Barcelona mbetet favorite për t’u kualifikuar, pasi që ndeshjen e kthimit e zhvillon në “Camp Nou”.

 

https://www.dailymotion.com/video/x57iauo_aritz-aduriz-goal-atletic-bilbao-vs-barcelona-1-0-copa-del-rey-2017-hd_sport

http://www.dailymotion.com/bobilec

https://www.dailymotion.com/video/x57idzv_l46346_sport