Mbahen në çantë shpine, këta janë “dronët kamikazë” që Amerika do t’ia dhurojë Ukrainës

Administrata Biden do t’i sigurojë Ukrainës armë shtesë mbrojtëse të teknologjisë së lartë, duke përfshirë të ashtuquajturat “dronë kamikaze”. Armët e ofruara do të jenë lehtësisht të lëvizshme dhe kërkojnë pak trajnim për t’u përdorur kundër tankeve, automjeteve të blinduara dhe avionëve rusë, raportohet të kenë thënë zyrtarë amerikanë dhe evropianë.Presidenti Biden njoftoi të mërkurën … Vazhdoni me leximin e Mbahen në çantë shpine, këta janë “dronët kamikazë” që Amerika do t’ia dhurojë Ukrainës