[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Matoshi: Rugova nuk ishte populist (Video)Matoshi në “Click” të RTV21 ka thënë se kur flitet për populizëm aty përjashtohet, ish-presidenti, Ibrahim Rugova pasi që ai ka qenë i matur në fjalime pasi që ka folur pak.

Ai tha se të gjithë që kanë ardhur pas Rugovës janë popullista të pandreqshëm.

Matoshi tha se pasi që presidenti i Kosovës përdorë diskursin popullist, kjo nuk do të thotë asgjë të keqe pasi që edhe idetë e majta dhe të djathta e përdorin populizmin. Matoshi mori si shembull Vetëvendosjen në vend./21Media/