[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Masakër në Serbi: Serbi vret gruan dhe djalin e tijQytetaret serbe janë te shokuar nga një tragjedi e madhe në një qyteze te Serbisë  me mrin Zvronik i vogël serbi

Marinko Ilic (60)  vrau gruan e tij Rose Tomasevic (62) dhe djalin e Dragisha Ilic (24), raporotn MPB, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

Një i dyshuar për këtë vrasje makabre të dyfishtë është arrestuar nga policia. Anëtarët e Ministrisë së Brendshme në Shabac, kane arrestuar I.M (60) nga  Zvorniku i Vogel, për shkak të ekzistimit të arsyeve për dyshim se ai ka kryer krimin e vrasjes së rëndë. Një hetim ka nisur në vendin e ngjarjes, i cili është në vazhdim e sipër, në prani të policëve në detyrë e Prokurorisë së Lartë Publike.