[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Majlinda flet për sukseset në të ardhmen, si e motivon vetën dhe për dashurinë e madhe që ka nga populli shqiptarMajlinda Kelmendi edhe një herë bëri krenar të gjithë shqiptarët, pasi xhudistja nga Kosova arriti të shpallet kampione e katërfishtë në Grand Slamin e Parisit.

Në një intervistë për faqen zyrtare të Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, ajo foli për shumë gjëra, ku nuk harroi të flet edhe për dashurinë dhe përkrahjen e madhe që ka nga populli shqiptar