[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

LVV bën thirrje: Secili deputet është i mirë se ardhur në radhët tonaKryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj pas zgjedhjes Vjosa Osmani presidente, tha se deputeti i LVV-së, Sali Zyba ishte sekser dhe se transportoj vota.

Po ashtu kalimi i Adelina Granicës nga PDK në LVV në ditën kur u votua Vjosa Osmani ka hapur shumë diskutime.

Në lidhje me këtë çështje, deputeti i LVV-së, Artan Abrashi ka thënë se secili deputet është i mirë se ardhur tek Vetëvendosja.

“Janë të mirëseardhur secili deputet në radhët tona, bile bile i bëj thirrje edhe atyre zërave të ndryshur qe janë brenda këtyre grupeve parlamentare që të reflektojnë, mos të frikësohen. Po ashtu unë e di që janë në një presion të jashtëzakonshëm, nga vet subjektet e tyre”, u shprehë ai në RTV Dukagjini