[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Lunaçek: Vizat hiqen kur ti mbushni edhe dy kriteretZëvendëspresidentja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunaçek, ka thënë se drita jeshile nga Komisioni për liberalizim të vizave, me kusht që të përmbushen edhe dy kushtet e mbetura, ishte lajm shumë i mirë vitin e kaluar.